Choď na obsah Choď na menu
 


Dni zdravia a pohybu v meste 2018

18. 5. 2018

Dni zdravia a pohybu v meste

V dňoch 18. a 19.mája sa podarilo zorganizovať tretí ročník plný pohybových aktivít s názvom Dni zdravia a pohybu v meste. Centrum voľného času Beťárik v spolupráci s mestom a finančnou podporou Nadácie ZSE pripravilo aktivity ako Míľa pre zdravie, prezentáciu športovej chôdze MŠK Borský Mikuláš, bežecké preteky pre všetky detské vekové kategórie, jumping v telocvični oratória. Pre seniorov boli pripravené merania a odporúčania ako zlepšiť svoje zdravie, cvičenia. Na ihrisku pri Bazilike Sedembolestnej Panny Marie boli pripravené atletické aktivity, k dispozícii bola trampolína „Odraz to“. Starší žiaci mali možnosť pobesedovať s úspešnými športovcami akými sú Alžbeta Ovečková a Radoslav Malenovský a vypočuť si odporúčania svojich spolužiakov v prezentácii o Prevencii nadváhy a obezity. Do akcie sa zapojilo 18 dobrovoľníkov, ktorým patrí veľká vďaka a tiež paulínom, ktorí nám umožnili uskutočniť podujatie v ich priestoroch.
Všetci účastníci Míle pre zdravie, od maličkých drobčekov v kočíku až po tých skôr narodených, si mohli domov odniesť pamätnú medailu a posilniť sa ovocím. Celé podujatie moderoval Marek Šefčík, ktorý sa zhostil svojej úlohy na výbornú.
V sobotu 19.mája na futbalový štadión TJ Slovan zavítali nadšenci netradičných športov z Klubu Pampúch z Prievidze. Deti a ich rodičia mali možnosť vyskúšať si športy ako Kubb, Indiaca, Mölkky, Interkros, Bocciu, Ringo, Crossmintom, či sa prejsť na chodúloch.
Teším sa, že počasie vydržalo, slniečko vykuklo, športovalo sa a verím, že toto podujatie dodalo radosť z pohybu všetkým účastníkom tejto vydarenej akcie.


Hana Komorná, organizátorka podujatia

Jednu fotku prinášame sem, ostatné sú vo fotoalbume:

8.jpg